کلمپه از اون شیرینی هایی هست که نه تنها مضرنیست بلکه مفیدم هست

کلمپه نوعی شیرینی سنتی استان کرمان است که در گذشته توسط زنان کرمانی بر روی آتش هیزم درست می‌شده، ولی امروز به یکی از شیرینی‌های مشهور تبدیل شده که علاوه بر کرمان در شهر‌های دیگر نیز درست می‌شه. کلمپه ظاهری شبیه کلوچه داره و لایه درونی آن با ترکیبی از خرمای چرخ شده و طعم دهنده‌هایی همچون هل و دارچین پر شده . مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی روغن، آرد گندم، خرما و گردو هست و برای تزیین آن نیز معمولا از پودر پسته یا کنجد استفاده می‌شه. کلمپه به صورت سنتی با دست درست می‌شد و ظاهر ساده‌ای داشت، ولی امروزه به شکل صنعتی در کارگاه‌های شیرینی پزی و با استفاده از فر هم تهییه می شه و برای شکل دادن به آن از قالب‌های متنوعی استفاده می‌شه .

بسیار شیرینی خوشمزه ای هست و بخاطر مقوی بودنش گزینه مناسبی برای بچه ها و بزرگ سالان است 

اگه اهل شیرینی پزی هستین توصیه می کنم خودتون در خانه اون درست کنید.

روغن جامد 250 گرم

آرد 500 گرم

بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری ماست180 گرم

زرده تخم مرغ دو عدد

زعفران دم کرده 1/3 قاشق چایخوری

خرما 150 گرم

پودر هل نصف قاشق چایخوری

دارچین 1/3 قاشق چایخوری

گردوی خرد شده 50 گرم

ابتدا آرد را در کاسه ای بریزید و روغن را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر درست شود.

زرده ها را در ظرفی دیگر بریزید و به همراه زعفران، ماست و بکینگ پودر مخلوط نمایید تا یکدست شود، سپس به خمیر افزوده و مخلوط کنید.

خمیر را بپوشانید و برای دو ساعت در یخچال بگذارید تا از حالت چسبندگی خارج شود. خمیر را بعد از زمان ذکر شده از یخچال بیرون آورید ، یک لایه نایلون را روی یک سطح صاف پهن کرده و خمیر را روی آن قرار دهید.

روی خمیر را با یک لایه نایلون بپوشانید و با وردنه باز کنید تا به قطر حدود نیم سانتی متر برسد. نایلون را از روی خمیر بردارید و آن را به شکل دایره های یک اندازه قالب بزنید.

حالا همه مواد داخل کلمپه را در ظرفی بریزید و با هم مخلوط نمایید. روی هر خمیر یک قاشق از مواد کلمپه بریزید و روی آن را با یک خمیر دیگر بپوشانید.

برای طرح دار شدن روی کلمپه ها روی آن ها مهر مخصوص کلوچه بزنید و دور آن را بپیچید تا مواد بیرون نریزد.

کلمپه ها را در سینی فر بچینید و برای یک ربع تا 20 دقیقه در فری که با دمای 160 درجه سانتی گراد گرم شده بپزید.